Пн. Жов 14th, 2024

Поради та хитрощі для подорожей поїздом у Європі

Від TravelMan Чер 29, 2024
Дівчина подорожує поїздом по Європі

Ніщо не може зрівнятися з подорожжю потягом. Ніяких аеропортів, ніякої охорони з кам’яними обличчями, ніякого очікування біля виходу на посадку, молячись, щоб ваш рейс не затримали (або, що ще гірше, не скасували). Ніяких пасажирів, які відкидають своє крісло назад ще до того, як літак злетів (навіть не починайте).

Хоча навіть дешеві авіалінії можуть здаватися дешевшим способом подорожувати Європою, додайте до цього податки, збори за бронювання та перевезення багажу, і раптом виявиться, що це не такий вже й бюджетний варіант, як здавалося.

Залізничні подорожі, особливо в Європі, пройшли довгий шлях розвитку. Більшість поїздів тепер мають більші сидіння, більше простору, wi-fi та розетку в сидінні (розкіш, яку ви не отримаєте на багатьох рейсах економ-класу).

А ще вид з вікна – ах, вид з вікна. Набагато цікавіше спостерігати за краєвидами, що пропливають повз, ніж годинами витріщатися на хмари, темряву або віконну штору. Мало того, подорожуючи поїздом по Європі, ви часто починаєте і закінчуєте свою подорож у самому центрі міста. Більше ніяких довгих поїздок на таксі між аеропортом і містом; просто візьміть свій багаж, зійдіть з поїзда і вуаля, ви прибули.

Хочете отримати максимум від подорожі залізницею? Ось що вам потрібно знати.

1. Не будьте новачком

Якщо ви вперше подорожуєте Європою, дуже легко подивитися на карту і потрапити в пастку “я хочу побачити якомога більше”. Правда в тому, що ви ніколи не побачите ВСЮ Європу, навіть за кілька поїздок. Існує занадто багато можливостей.

Також легко подумати, що два дні в кожному місті – це багато. Між прибуттям до нового місця призначення і переїздом до наступного, ви ніколи не зможете по-справжньому дослідити і насолодитися містом, в якому перебуваєте, якщо у вас на це менше одного дня.

Найкраще зосередитися на тому, що ви дійсно хочете побачити і зробити, і планувати свою поїздку, виходячи з цього. Якщо ви ніколи раніше не були в Європі, то варто зупинитися на найбільш популярних напрямках (Париж, Амстердам, Рим, Венеція, Барселона, Берлін і т.д.), які стануть для вас чудовим вступом до Європи. Якщо у вас є певна пристрасть (їжа, піші прогулянки, мистецтво, історія тощо), ви можете знайти кілька чудових напрямків, які задовольнять ваші уподобання.

Читайте також:  Не місце на борту: топ 10 предметів, які не можна перевозити світом

Люди очікують на поїзд в Європі

2. Плануйте та бронюйте поїзди заздалегідь

Як і у випадку з більшістю речей у житті, планування заздалегідь окупається. Будьте такою людиною, дістаньте календар і визначте, де і коли ви хочете бути. Заздалегідь забронювавши дати, ви також заощадите свій бюджет.

Важливо також пам’ятати, що купівля залізничного квитка не гарантує вам місця в поїзді. Переконайтеся, що ви ввійшли в систему, коли ваші дати доступні (часто за 2-3 місяці), і забронюйте місця.

Крім того, планування подорожі в міжсезоння може бути чудовим способом заощадити гроші та уникнути натовпів і довгих черг. Влітку (червень-серпень) у багатьох частинах Європи може бути дуже багатолюдно, і ви, швидше за все, зустрінете менше місцевих жителів і значно більше туристів. Це може бути не настільки автентичним досвідом, як ви сподіваєтесь.

Існує кілька різних варіантів проїзних на потяг. Їх можна забронювати через Rail Europe як проїзний для країни (наприклад, Франції), регіональний проїзний (наприклад, BritRail) або Eurail Global Pass, який включає 28 країн-учасниць. Проїзні зі знижкою також доступні для пар або груп, які подорожують разом (просто переконайтеся, що ваша група буде разом протягом всієї подорожі, оскільки ваші імена вказані в проїзному).

3. Будьте підковані в питаннях подорожей

Шенгенська угода – це зручна угода, створена для полегшення подорожей між європейськими країнами. Хоча вам, можливо, і не потрібно запам’ятовувати її назву, ви повинні розуміти, що вона означає. По суті, 29 країн Європейського Союзу (ЄС) проводять політику відкритих кордонів, що означає, що громадянам ЄС не потрібно показувати паспорт прикордонникам.

Проведіть дослідження заздалегідь і перевірте, чи є у вас необхідні візи до країн, які ви плануєте відвідати. Вам також знадобиться закордонний паспорт з терміном дії не менше шести місяців на час подорожі.

Під час подорожі тримайте паспорт під рукою, щоб бути готовими до того, що контролер поїзда попросить перевірити ваші квитки та документи.

4. Максимально використовуйте спальні поїзди

Визначте, які поїздки будуть для вас найдовшими, і, якщо можливо, подорожуйте з ночівлею. Це дасть вам час виспатися, заощадить ніч на оплаті за житло, і ви не втратите стільки світлового дня в дорозі.

Читайте також:  Поради для подорожей без знання мови

Більшість європейських нічних поїздів дуже зручні, з душем та їдальнею. Це не зовсім Східний експрес, але все одно дуже весело. Однак, бронюйте ці частини подорожі заздалегідь, тому що нічні каюти можуть бути швидко розпродані.

В середині поїзда в Європі

Під час деяких нічних поїздок від вас можуть вимагати ваучер на бронювання, залізничний проїзний та паспорт під час посадки (тільки якщо ви перетинаєте кордон з країною, де вам потрібно буде показати паспорт для в’їзду вночі). Це дозволить провідникам поїзда з’ясувати деталі з митниками, поки ви будете дрімати в країні мрій.

5. Безпека насамперед, люди

Очевидною порадою під час подорожі є те, що ви завжди повинні стежити за своїми речами. Хоча Європа загалом є безпечним напрямком, важливо завжди пам’ятати про своє оточення і про те, куди ви кладете свої речі. Особливо, якщо ви плануєте подрімати в поїзді.

Зберігайте найважливіші речі (паспорт, квитки, гроші тощо) у безпечному місці, наприклад, у поясі для грошей. Майте запасний план для грошей і, можливо, подумайте про те, щоб зберігати важливі речі в різних місцях, щоб не втратити все, якщо рюкзак поцуплять кишенькові злодії.

Слідкуйте за своїми речами, подорожуючи поїздом в Європі

6. Перевіряти, перевіряти, перевіряти

Перед початком подорожі вам потрібно буде підтвердити свій проїзний, інакше ви ризикуєте бути оштрафованим (часто на значні суми) квитковими контролерами. Ознайомтеся з правилами для вашого конкретного залізничного квитка і переконайтеся, що ви прибудете на станцію досить рано, щоб знайти свою платформу, перекусити і підтвердити свій квиток за допомогою штампу, доторкнувшись до зчитувального пристрою або пробивши дірку в квитку. Вивчіть правила продажу квитків і переконайтеся, що вони дійсні для використання кожного разу, коли ви сідаєте в поїзд.

Якщо ви будете дотримуватися цих порад, ви будете на шляху (каламбур) до незабутньої залізничної пригоди в Європі. Звичайно, вам доведеться долати мовні бар’єри та планувати логістику, але це все частина подорожі.

Якщо ви не хочете подорожувати Європою самостійно, або хочете, щоб вас супроводжував місцевий гід, який допоможе вам без проблем дістатися з пункту А в пункт Б (не кажучи вже про те, щоб показати вам найкращі бари та круті закусочні), зверніть увагу на залізничні подорожі від Intrepid.


Відкрийте більше з TRAVELINTO.INFO

Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.

Також цікаво:

Коментарі

Відкрийте більше з TRAVELINTO.INFO

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання