Ср. Кві 9th, 2025

Ваш Повний посібник з планування повсякденного життя в Європі

Від TravelMan Кві 6, 2025
Посібник з планування повсякденного життя в Європі

Поради про місцеві мови, мобільні технології та часові пояси

Нам усім знайоме відчуття, коли батарея телефону сідає або ви проходите через зону зі слабким сигналом. Вдома це зазвичай просто прикрість, але коли ви подорожуєте, відсутність доступу до пристрою зв’язку – це те, чого ви хочете уникнути. Тож, як ви можете залишатися на зв’язку, досліджуючи міста, містечка та сільську місцевість Європи? Ось кілька простих порад і ключові моменти, про які варто пам’ятати.

Дівчина з телефоном перед Ейфелевою вежею

Дзвінки та доступ до інтернету в дорозі

Незважаючи ні на що, під час подорожі вам, ймовірно, доведеться телефонувати. Незалежно від того, чи потрібно зателефонувати додому, дістатися до готелю або ночівлі, замовити столик у ресторані або скоординувати дії з друзями, хороший телефон просто необхідний. Існує, в основному, два способи вирішити, як діяти далі. Перший – звернутися до вашого оператора у вашій країні, щоб дізнатися, чи є у нього вигідні умови для дзвінків до Європи. Деякі оператори дозволяють здійснювати необмежену кількість дзвінків за невелике – і тимчасове – збільшення щомісячного платежу. Але не сподівайтеся на це! Перевірте, щоб отримати правильну інформацію. Другий варіант – придбати європейську сім-карту, що легко зробити і не розорити свій гаманець. Однією з великих переваг цього є політика 2017 року в Європі, яка скасовує всі роумінгові збори в межах Європейського Союзу. Це означає, що чеська сімка повинна працювати у Франції і навпаки.

Не забуваймо про телефонні дані! Мобільний інтернет є ключовим для карт, соціальних мереж та інших функцій. Якщо ви користуєтеся мобільним зв’язком свого оператора, найкращим варіантом буде дотримуватися наведених вище порад: перевірте, чи є у нього пакет послуг, який вам підходить. Якщо ви вирішили придбати місцеву SIM-карту, то, швидше за все, у вас буде пакет дзвінків/SMS/інтернету, і дані, які у вас є, повинні чудово працювати в будь-якій точці ЄС.

Примітка: як ви вже здогадалися, таксофони та стаціонарні телефони (наприклад, у готелях) зараз дуже рідкісні в Європі, тому краще не покладатися на них. Також перевірте, чи ваш телефон «розблокований» від вашого оператора. Якщо він заблокований для певного оператора, ви не зможете використовувати місцеву сім-карту.

Порада: можливо, вам не знадобляться хвилини для дзвінків з місцевою SIM-карткою. Сервіси голосової IP-телефонії, такі як WhatsApp, Skype або Viber, дозволяють дзвонити безкоштовно, використовуючи мобільні дані. Це чудовий спосіб зменшити витрати на зв’язок.

І останнє, але не менш важливе: деякі частини сільської Європи є мертвими зонами для мобільних телефонів. Розумно заздалегідь перевірити, чи буде у вас хороший зв’язок, і якщо ні, то спланувати свою поїздку відповідним чином. Кілька простих кроків полегшать вам життя, якщо сигнал слабкий: завантажте коди підтвердження/бронювання житла. Те ж саме стосується і карт. Деякі картографічні програми дозволяють завантажувати певні ділянки заздалегідь, щоб ви могли відстежувати своє місцезнаходження, навіть якщо зв’язок погіршиться.

Часові пояси

У Європі всього три часові пояси:

  • Західноєвропейський час або GMT: Ісландія, Ірландія, Португалія та Велика Британія;
  • Центральноєвропейський час або CET (GMT+1): (більшість країн-членів Європейського Союзу та інші країни від Іспанії на заході до Польщі на сході);
  • Східноєвропейський час або EET (GMT+2): Болгарія, Кіпр, Естонія, Фінляндія, Греція, Латвія, Литва, Молдова, Румунія, Україна та Фінляндія.
  • За межами континентальної Європи та прилеглих до неї островів є деякі віддалені форпости європейських країн з іншими часовими поясами, такі як Азорські острови (Португалія), які живуть за Гринвічем, та французькі заморські території, такі як Гваделупа, яка знаходиться в часовому поясі GMT-4.

Враховуючи те, що максимальна кількість годин вперед або назад, яку ви можете відчути в Європі, дорівнює двом, часові пояси здебільшого впливають на вашу поїздку в контексті подорожі. Який підхід найкращий? Перевірте заздалегідь, чи будете ви перетинати часові пояси, і якщо так, просто майте це на увазі, коли справа доходить до логістики або планування. І пам’ятайте, що в більшості європейських країн використовується 24-годинний час, особливо для розкладу поїздів і літаків.

Інші поради

Ми всі знаємо, що батареї телефонів розряджаються, і часто швидше, ніж ми очікуємо. Хороша практика в подорожах – мати при собі портативний акумулятор. Це гарантує, що у вас завжди буде достатньо заряду, щоб ваші пристрої працювали.

Безкоштовний Wi-Fi поширений в Європі. Багато поїздів, автобусів та кафе пропонують його клієнтам. Так само часто аеропорти та залізничні вокзали мають мережу, до якої ви можете підключитися. Іноді в містах є зони безкоштовного Wi-Fi. Однак, не забувайте про безпеку, користуючись безкоштовним Wi-Fi. Перед підключенням переконайтеся, що мережа надійна.

Читайте також:

Коментарі

Відкрийте більше з TRAVELINTO

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання