Пт. Тра 9th, 2025

Роберт Превост стає першим американським папою і приймає ім’я Лео XIV

Від TravelMan Тра 8, 2025
Новий папа Римський - з Америки

Це Роберт Френсіс Превост!

У нас є американський папа!

Священик, уродженець Чикаго, тепер очолить Католицьку церкву, яка налічує 1,4 мільярда вірян по всьому світу.

ВАТИКАН — Американець Роберт Превост був оголошений у четвер новим папою, прийнявши ім’я Лео XIV.

Він стане першим американським папою. Лео помахав рукою натовпу, що зібрався на площі Святого Петра, привітавши його словами «Мир вам усім».

69-річний Роберт Прево народився в Чикаго у родині француза, більшу частину свого духовного життя провів за кордоном, у Перу, вільно володіє іспанською та італійською мовами. Очікувалося, що він отримає підтримку кардиналів з Латинської Америки та США.

З 2023 року, коли він став кардиналом, обіймав посаду президента Папської комісії для Латинської Америки.

Він приділяв особливу увагу знедоленим і мігрантам у Перу, що було високо оцінено колишнім папою Франциском, який помер минулого місяця.

Основні факти про нового папу

Новий папа Лео в Перу
На цьому фото, опублікованому єпархією Чулуканас, єпископ Роберт Прево очолює святкування річниці єпархії в Чулуканас, Перу, в серпні минулого року. Фотографія: AP

Ватиканська служба новин опублікувала детальну біографію нового папи.

Я прочитав її для вас, тож ось основні факти про Папу Лева XIV, Роберта Френсіса Превоста:

  • 69-річний американець
  • перший папа-августинець
  • народився в Чикаго, штат Іллінойс, у родині французького, італійського та іспанського походження
  • має двох братів, Луїса Мартіна та Джона Джозефа
  • навчався в США і вступив до новіціату в Сент-Луїсі, США, після чого отримав теологічну освіту в Чикаго
  • у віці 27 років був відправлений до Риму для вивчення канонічного права, де був висвячений на священика
  • його давні зв’язки з Перу сягають 1985 року, коли він служив в августинському місіонерському осередку в Чулуканасі, Перу
  • пізніше він приєднався до окремого місіонерського осередку в Трухільйо, Перу
  • у 2015 році був призначений єпископом Чіклайо, Перу
  • у 2023 році був підвищений до архієпископа, а в 2024 році – до кардинала

Перші привітання від політичних лідерів

Президент України Володимир Зеленський:

«Вітаю Його Святість Папу Лева XIV @Pontifex з обранням на престол Святого Петра та початком його понтифікату.

Україна глибоко цінує послідовну позицію Святого Престолу щодо дотримання міжнародного права, засудження військової агресії Російської Федерації проти України та захисту прав невинних цивільних осіб.

У цей вирішальний для нашої країни момент ми сподіваємося на подальшу моральну та духовну підтримку Ватикану в зусиллях України щодо відновлення справедливості та досягнення тривалого миру.

Бажаю Його Святості Леву XIV мудрості, натхнення та сили – як духовної, так і фізичної – у виконанні його благородної місії.

Ad multos annos!»

Президент Франції Еммануель Макрон:

«Історичний момент для Католицької Церкви та мільйонів її вірних. Папі Леву XIV та всім католикам у Франції та в усьому світі я висловлюю братерське привітання.

Нехай цей новий понтифікат, що розпочинається 8 травня, буде понтифікатом миру та надії».

Президент Європейської Ради Антоніу Коста:

«Я щиро вітаю обрання нового Папи Лева XIV, що є моментом надії для мільйонів людей у всьому світі. У часи розбратку та невизначеності його духовне лідерство може допомогти надихнути на єдність, співчуття та мир.

Європейський Союз та Святий Престол поділяють глибоку відданість людській гідності. Я з нетерпінням чекаю на співпрацю в нашому спільному прагненні до загального блага».

Державний секретар США Марко Рубіо:

«Сполучені Штати з нетерпінням чекають на поглиблення наших тривалих відносин із Святим Престолом з першим американським понтифіком».

Реакція

Туристи і паломники поспішали, щоб отримати привілейований вид на балкон базиліки, тиснучись і час від часу перечіпляючись через периметр безпеки за межами головної площі, коли дзвонили дзвони і телевізійні камери з усього світу почали діяти.

Папський швейцарський гвардійський оркестр пройшов через площу Святого Петра, а за ним – бригада швейцарських гвардійців у панталонах і шоломах з червоними сливами та зі списами.

“Я думаю, що кардинали нарешті зрозуміли важливість Папи, який може спілкуватися англійською мовою по всьому світу, але він також є поміркованим в межах інсайдерсько-аутсайдерського досвіду, він американець, але він також латиноамериканець […] він є ідеальним понтифіком на даний момент”, – Майлз Паттенден, церковний історик і викладач на історичному факультеті в Оксфорді.

67-річний Крейг Барвелл з Коннектикуту побачив у ньому потенційний американський контрапункт до MAGA-трампізму: “Він народився американцем, але, наскільки я розумію, він був місіонером і провів більшу частину свого життя в Перу”, – сказав він.

Його дружина, Джейн, якій також 67 років, перебила його: “Я думаю, що це чудово, що ми надихаємо Католицьку Церкву кожного разу, коли у нас з’являється новий Папа – останні два були казковими”.

“Я думаю, що це матиме велике значення для католиків в Америці, – додав Крейг. “Це поверне їх до Церкви. Це дасть їм опору”.

Читайте також:

Коментарі

Відкрийте більше з TRAVELINTO

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання