Так, є своя романтика в тому, щоб намазатися улюбленим кремом, відкинути спинку крісла і розслабитися в польоті. Але чи точно тюбик засобу для вмивання або флакон парфумів можна взяти з собою в салон літака?
Сьогодні розберемося, як перевозити косметику в літаку так, щоб ніхто не конфіскував у вас цінну баночку з елітного бутика. Погнали!
Яку косметику можна брати в літак
Під час перевезення косметичних товарів у ручній поклажі варто орієнтуватися на правила авіакомпанії, якою ви летите. Зазвичай до салону дозволяється брати косметичні товари в малих кількостях: в об’ємі не більше ніж 100 мл на кожен предмет. Це можуть бути, наприклад, туш для вій, помада, крем, дезодорант.
Ми все ж рекомендуємо дізнаватися, чи можна брати косметику в ручну поклажу, окремо в кожній конкретній авіакомпанії, оскільки правила можуть відрізнятися. У деяких випадках вам може знадобитися додаткова перевірка в аеропорту.
Косметику в будь-якій кількості та обсязі можна здати в багаж. Однак пам’ятайте, що спресовані продукти – наприклад компактна пудра або тіні – можуть розбитися. Якщо багаж упустять або неакуратно занурять, постраждає не тільки сам косметичний засіб, а й його упаковка. Тому найкраще перевозити косметику в ручній поклажі, особливо якщо справа стосується сипучих продуктів. Ви можете везти будь-яку кількість тіней, пудри, рум’ян та іншої спресованої косметики в ручній поклажі: обмеження в 100 мл стосуються тільки рідин.
У ручну поклажу допускається рідина в ємності об’ємом не більше 100 мл. Навіть якщо ви везете 70 мл крему для засмаги в баночці об’ємом 250 мл, його доведеться здати в багаж. Загальний об’єм усієї рідини в ручній поклажі не повинен перевищувати один літр.
Бренди врахували цю вимогу безпеки: шампуні, креми, бальзами та інші косметичні продукти можна придбати в тревел-версіях (їхній об’єм, як правило, не перевищує 50-70 мл). Якщо формату для подорожей у лінійці немає, на допомогу прийдуть пробники – зверніться по них до консультантів косметичних магазинів. Пробники засобів у пакетиках стандартного об’єму 0,5-10 мл не враховують як рідину – можете запастися ними на період усієї подорожі. Або купіть спеціальні баночки для подорожей об’ємом 100 мл, куди можна перелити засоби з основної упаковки.
Варто зазначити, що обмеження в 100 мл не стосується парфумів та інших товарів, куплених у Duty Free. Зазвичай у Duty Free покупки упаковують у спеціальні пакети для перевезення в ручній поклажі, які відповідають вимогам авіакомпаній. Ви можете провезти будь-яку кількість рідин, аерозолів і гелів за умови, що зберегли чек і везете товари в запечатаному пакеті.
Що належить до рідких косметичних засобів
Тепер поговоримо про те, що ж таке рідини в розумінні авіакомпаній. Тому що (спойлер) не всі продукти зі списку можуть здатися на перший погляд рідиною для обивателя. Отже, ось докладний список:
- дезодорант;
- парфуми і туалетна вода;
- підводка;
- туш;
- лак для волосся;
- маска для обличчя в тюбику;
- сироватка;
- шампунь;
- крем;
- спрей;
- гель;
- кремоподібні тіні та рум’яна.
Тобто, по суті, авіакомпанії вважають рідиною не тільки плинну речовину, а й кремоподібні продукти.
Що не можна провозити в ручній поклажі
Косметика в ручній поклажі в літаку має бути безпечною. Деякі косметичні товари можуть бути заборонені до перевезення в ручній поклажі через їхній хімічний склад або спосіб пакування. Як правило, забороняється перевозити в салоні такі продукти, як:
- аерозолі, наприклад дезодоранти-спреї та лаки для волосся під високим тиском;
- рідини та гелі, якщо є ризик протікання (зокрема рідина для зняття лаку з ацетоном);
- агресивні косметичні товари – хімічні продукти, такі як кислоти або пілінги.
Як правильно упакувати косметику для ручної поклажі
Перше, що необхідно перевірити – щільне закриття будь-якого тюбика. Якщо вам потрібно перевезти тіні та пудру, краще прокласти коробочки тканиною, щоб нічого не розбилося.
Рідкі та гелеві продукти слід упакувати в окремий прозорий пакет, щоб уникнути протікання. В ідеалі він має виглядати приблизно ось так:
Такий пакет можна купити в магазині канцелярських товарів. Загалом підійде будь-який пакет на замочку, але можна обійтися і таким варіантом із кнопкою, щоправда, бажано, щоб він був повністю прозорим:
Що робити, якщо якийсь продукт не пропускають
Якщо ви везете рідину об’ємом понад 100 мл, у вас є три варіанти:
- повернутися на стійку реєстрації та зареєструвати флакон як багаж. Якщо ви пройшли передпольотний огляд заздалегідь, а не перед самим вильотом, то ви встигнете здати улюблений крем у багаж;
- відправити поштою. У багатьох аеропортах є поштове відділення. Якщо річ вам дорога, а здати в багаж уже пізно, то ви можете відправити її до себе додому поштою;
- викинути. Міра жорстка, але якщо ніяк інакше не виходить – неминуча.
Бажаємо, щоб улюблені баночки теж подорожували з вами по всій земній кулі!