Чт. Лис 21st, 2024

24 години в Толедо: музей зверху, підземелля знизу

Від TravelMan Вер 18, 2024
24 години в Толедо

Неспішна прогулянка серед перлин спадщини, що вистилають вулиці міста, які також можна дослідити під землею завдяки мережі галерей та підвалів.

Толедо увійшло в історію як місто, в якому толерантно ставилися один до одного мусульмани, євреї та християни. Три культури, які іноді перетиналися, а іноді співіснували в одному лабіринтовому просторі в межах міських стін, без доступу до водопроводу. Якщо йти, дивлячись на землю, можна розгледіти залишки римської дороги, яка проходить поруч із гібридним релігійним храмом; мечеттю, яка стала церквою Крісто де ла Лус, прямо біля в’їзних воріт до міста. Укріплене місто, розташоване високо, так близько і водночас так далеко від річки Тежу. Відстань і нерівність, що визначали життя його мешканців.

Усередині обнесеного мурами периметру погано пахло, а питна вода була розкішшю. Ці недоліки не стали перешкодою для того, щоб Толедо стало столицею мандрівних кортесів Карла V та Філіпа II. Містом, в якому була зосереджена цивільна, судова та релігійна влада. Про це нагадує площа, відома як Пласа-де-лос-Трес-Подерес, хоча її назва – Пласа-дель-Аюнтамієнто (Ратушна площа), оскільки саме тут розташована Консисторія, а також Палац правосуддя, кафедральний собор і палац архієпископа. Коли королі та їхні свити поїхали, в Толедо залишилася велика церковна спільнота, яка перетворила порожні палаци, залишені знаттю, на жіночі монастирі при церквах. Формула була розроблена таким чином, щоб сестри могли жити в затворницькому режимі. Спосіб життя, який з кожним днем приймає все менше і менше жінок, саме тому немає нічого незвичайного в тому, що монастир закривається щороку. Монастирі, які також перетворюються на університетські кампуси, як, наприклад, Сан-Педро-Мартір. У Толедо найдовше практикують переробку спадщини.

Старі каси на залізничному вокзалі Толедо

10.00 До Толедо поїздом

Найкращий спосіб дістатися до Толедо – поїздом, що дозволить уникнути головного болю, пов’язаного з пересуванням містом на автомобілі. Від самого вокзалу ви можете взяти таксі – 6 євро за поїздку до площі Пласа-дель-Аюнтамієнто (1) – або перейти Тежу пішки через міст Алькантара (2) і піднятися на ескалаторі до Палацу конгресів Толедо Ель Греко (3). У цьому місці знаходиться вулиця Калле-де-Армас, яка веде до площі Зокодовер (Plaza de Zocodover). Тут можна випити кави на балконі кафетерію готелю Boutique Adolfo (4), а звідти вирушити далі в лабіринт вулиць, провулків і провулків, яким є місто Ла-Манча, і дістатися до марципанової пекарні Santo Tomé.

Читайте також:  Найбільший у світі готичний собор знаходиться в Іспанії

Поїздом до Толедо

Толедо – місто, яке добре відоме своїми тернами. До цих трьох культур слід додати три кінцеві продукти, які воно прославило, незважаючи на те, що не є виробником сировини, необхідної для їх виготовлення: дамаск, толедську сталь і марципан. Останній – це солодощі, виготовлені з 50% левантійського мигдалю і 50% білого цукру (рецепт гільдії марципанів у 16 столітті), які асоціюються з Різдвом. На світанку Різдва до крамниці Santo Tomé (Calle de Santo Tomé, 3) (5) вишиковуються довжелезні черги, щоб купити марципан у лояльних клієнтів, що передаються з покоління в покоління. Майстерня розташована в типовому толеданському будинку 16-го століття, і Ана де Меса Гарате, керівник виробництва, показує і розповідає його історію, яка починається з 1856 року, під час безкоштовного 45-хвилинного візиту, за запитом, і за окрему плату, якщо дегустація включена в програму. Важливо знати, що якщо ви купите марципан у цьому будинку, ви повинні спожити його протягом трьох-чотирьох тижнів, оскільки він не упакований у вакуумну упаковку.

Вид на вулицю Санто-Томе
Вид на вулицю Санто-Томе, де розташований Обрадор-де-мазапан-де-Санто-Томе, відомий своїми марципанами.

12.00 Сон всередині картини

Толедо – це музей під виглядом міста. Фасади його будівель – це витончені витвори мистецтва, якими можна насолоджуватися більше за допомогою зору, ніж дотику. На спуску з Посо Амарго, вузької звивистої вулички в тіні собору, в побожному районі Лос-Канонігос, ховається готель Áurea Toledo (6). Цей новий готель є результатом роботи команди, що складається з архітекторів, археологів та реставраторів, таких як Патриція де лос Рейес, яка також проводить екскурсії готелем по суботах опівдні. Ідея цих екскурсій полягає в тому, щоб наблизити спадщину, яку він зберігає, не лише до своїх гостей, але й до сусідів, які цікавляться будівельними роботами. Вхід до готелю – це прогулянка Толедо в масштабі: втрачаєш відчуття напрямку, коридори піднімаються і опускаються, закручуються і виводять до несподіваних, освітлених внутрішніх двориків. Він складається з семи будинків, датованих 15 століттям, в яких жили каноніки та архідиякони. Більшість елементів, які були врятовані і збережені, датуються приблизно тим же століттям: настінні розписи, поліхромні ісламські балки, колони, відкрита цистерна… Елементи, які сьогодні виконують скоріше декоративну, ніж конструктивну функцію і все ще знаходяться на своєму первісному місці.

Новий готель Áurea Toledo
Новий готель Áurea Toledo складається з семи будинків, датованих 15 століттям, і в ньому збереглися деякі елементи того періоду.

13.30 Страви звідусіль

Навколо собору є кілька місць, де можна поїсти. Якщо ви хочете поїсти в якомусь конкретному закладі, краще заздалегідь забронювати столик. У ресторані Los Cuatro Tiempos (Calle de Sixto Ramón Parro, 5) (7) готують традиційні страви на креативний лад: сальморехо манчеґо з хрусткою шинкою і підсмаженим хлібом, розбиті яйця на міґас манчеґас, оленячу корейку з яблучним компотом, антрекот де себон на грилі, качину сорокопуда з мандариновим соусом, тушковану червону куріпку, марципанове тістечко тощо. Ще один варіант – таверна El Botero (Calle de la Ciudad, 5) (8), де готують місцеві страви, приправлені міжнародними нотками: тайський фруктовий салат, курячі емпанадільї з чилі, піта з ягнятини, тако зі свинячої щоки…

Читайте також:  Топ-5 напрямків в Іспанії, які варто відвідати у жовтні 2024 року

Навколо собору є кілька місць, де можна поїсти

16.00 Перерва: кава та книги

Приємне місце для перетравлення їжі – книгарня Café Hojablanca (Calle Martín Gamero, 6) (9). Тут ви можете переглянути полиці, купити книги чи ні, а також випити кави за одним зі столиків і крісел, розкиданих по всьому простору. Тут також організовують літературні заходи.

Скориставшись цією культурною хвилею, ви можете відвідати Музей кроманьйонців (Plaza Concepción, 1) (10), суміш музею і художньої галереї, в якій музика і живопис зливаються за допомогою більш ніж 30 художників, які використовують музичні інструменти в якості полотна.

18.00 Прогулянка під землею

Прогулянка під землею в Толедо

Під музеєм під відкритим небом, яким є Толедо, є надра, які допомагають нам зрозуміти, як працювало це місто, де на кожні три будинки був колодязь або цистерна. З одним із гідів Pasearte Toledo можна спуститися через вентиляційний отвір на дно колодязя Сальвадора (11). Усередині колодязя виникає відчуття, ніби знаходишся у склі порожнього, освітленого басейну. Структура цього колодязя була виявлена у 2002 році під час археологічних контрольних робіт перед встановленням підземного контейнера для збору сміття на площі Сальвадора. Колодязь живився за рахунок просочування ґрунтових вод, але також мав систему для збору дощової води. Річка Тежу захищала місто довше, ніж забезпечувала його мешканців питною водою. Щоб подолати різницю рівнів між річкою та містом, римляни побудували акведук. Ця споруда була зруйнована мусульманами, щоб зберегти оборонне значення річки. Звідси важливість колодязів, цистерн, фонтанів і водоносів, або азаканів, які розносили воду в глечиках на спині віслюка по будинках. У будинках Толедо не було водопроводу аж до 20-го століття.

Прогулянка під землею

21.00 Вечеря, напої та музика

Повернувшись на поверхню, після прогулянки, під час якої немає сенсу користуватися GPS на мобільному телефоні, можна пообідати в барі La Malquerida (Calle Trinidad, 2), дуже близько до головного собору, пам’ятника і міської визначної пам’ятки. Тут ви можете повечеряти неформальними та міжнародними стравами за хорошими цінами, а потім випити коктейль. Хороший спосіб завершити день у Толедо. Місто, яке знаходиться не там, де воно народилося, а в Мірадор-дель-Валле, просто на іншому березі Тежу.

Панорамний вид на місто Толедо
Панорамний вид на місто Толедо з оглядового майданчика Мірадор-дель-Вальє.

Відкрийте більше з TRAVELINTO.INFO

Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.

Також цікаво:

Коментарі

Відкрийте більше з TRAVELINTO.INFO

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання